Bzagah sağlık merkezi - Sosyal Refah Derngi
Bzagah sağlık merkezi

Bzagah sağlık merkezi

Facebook Share

Suriye halkımıza uygun sağlık hizmetler sunmak ve bu hizmetlerin herkes için kolay bir şekilde sağlanmasını amacıyla Sosyal Refah dernği (SRD) Bzagah sağlık merkezini hizmet sunmaya başladı. Bzagah ‘da yaklaşık 30 köyden oluşan bir ilçe merkezi. Ilçe Nüfusu 70 bin kişilik, aylık merkezin hizmetlerinden yararlanan 7000 kişidan fazla ayırca ortalama 80 normal doğum da var.

Bzagah sağlık merkezini Sn. Talib Ali bize şunları söyledi : “Merkezmiz, bir kaç aşamadan geçerek bugünkü haline geldi ilk başta 2017 yılının ortasında sağlık merkezini olarak çalışmaya başlandı. Daha sonra yoğun çabalardan sonra, 2020'nin üçüncü ayında genişletildi. Merkezmiz artık

Bzagah sağlık merkezini 64 çalışanla hizmet vermektedir. Bu bölümlerde çalışmaktadırlar: Doğumhane, mobil poliklinik, halk sağlığı, psikolojik danışma, laboratuvar ve Ücretsiz eczane.

Ayrıca merkezimizde çevredeki bölgelere hizmet veren mobil kliniklermiz var.

Hastane tarafından sağlanan hizmetler afet durumlarında uluslararası sağlık sektörünün standartlarını takip eden temel ikincil sağlık hizmetleri olarak Kabul edilir.

Hastanede verilen sağlık hizmetleri :

  1. Gebelik ve Doğum öncesi ve sonrası bakım hizmetleri
  2. Acil Doğum hizmeti
  3. Çocuk ve yenidoğan sağlık ve bakım hizmetleri
  4. Kronik hastalıkların kontrolu
  5. Bulaşıcı hastalıkların tanısı ve tedavisi
  6. Diyetisyenlik ve beslenme sorunların çözmesi
  7. Sosyal ve psikolojik destek hizmetleri
  8. Halk Sağlığı ve toplum sağlık kültürün hizmetleri

Ayrıca Bzagah sağlık merkezinde iki aşı ekipile çevredeki bölgelere aşı hizmeti vermektedir.

Gebelik ve Doğum öncesi ve sonrası bakım hizmetleri hafta boyunca (7/24) ve aynı şey ambulans ve sevk hizmetleri (7/24) için de geçerlidir

Suriye'deki halkımızın çektiği acıyı, herkese ücretsiz sağlık hizmetlerinin sağlanması ve kolaylaştırılması yoluyla SRD olarak gece gündüz durmadan çalışıyoruz.

 

SRD © 2017 Tüm Hakları Saklıdır