Afrin Sevk ofisi - Sosyal Refah Derngi
Afrin Sevk ofisi

Afrin Sevk ofisi

Facebook Share

Zeytin dalı bölgesinde Merkezi sevk sisteminin getirilmesiyle, hastaların bir sağlık merkezinden diğerine veya sağlık merkezinden hastaneye naklini ve sevkini koordine etmek ve kolaylaştırmak amacıyla acil bir Sevk ofisi (merkezi sevk bürosu) kurmak gerekir.

Sevk ofisi 20 Şubat 2019'da Afrin şehir merkezinde hizmete girdi ve merkezde çalışan kadrolar arasında bir vardiya sistemi bulunan sevk merkezi, günün 24 saati bütün vakaları sevk edilmesi hazır dorumda.

Aynı zamanda tüm Afrin ilçe ve köyleri ve bölgede faaliyet gösteren tüm kuruluşları birbirine bağlayan genişletilmiş tel ağının buluşma noktasıdır.

Proje koordinatörü Ecz. Ayman Yassouf şunları söyledi: "Ofisimiz bu şekilde çalışır herhangi bir normal vaka ya da acil vaka almak için otomobillerin hareketini düzenlemek ve bu merkezler arasında koordinasyon sağlamak. Ofisimiz 8 otobüs otomobili ve 5 ambulans her araç bir sağlık ekibiyle donatıldı.

Afrin Sevk ofisi ve İdlib sevk sisteminden birbiriyle bağlıdır, Ayrıca bazı vakalar Türkiye’ye sevk edilmesi gerekir bunu için Türkiye sağlık sistemine ile koordine halindeyiz.

SRD © 2017 Tüm Hakları Saklıdır