Meles sağlık merkezi - Sosyal Refah Derngi
Meles sağlık merkezi

Meles sağlık merkezi

Facebook Share

Sosyal Refah derneği her zaman ve herkese sağlık hizmeti sunma çabasında olduğu gibi, suriyenin Kuzeyi İdlib kırsalındaki Meles ilçesinde bulunan Meles Sağlık Merkezi inşaa etti. Ilçenin nüfusu yaklaşık 30 bin kişidir, sağlık merkezi Meles ilçesine hizmet vermenin yanı sıra, 7 komşu köye de hizmet vermekte ve bu hizmetlerinden yararlanan aylık ortalaması 6000' kişiden fazladır.

Meles Sağlık Merkezi 1/8/2019 tarihinde 53 kişilik bir ekiple aşağıdaki bölümlerde hizmet vermeye başlamıştır :

  • Kadın hastalıkları ve doğum bölümü, - Doğumhane, -Pediatri bölümü, -mobil poliklinik, -halk sağlığı, -psikolojik danışma, -Sosyal ve psikolojik destek ekibi -laboratuvar ve -Ücretsiz eczane.

Meles Sağlık Merkezi tarafından sağlanan hizmetler afet durumlarında uluslararası sağlık sektörünün standartlarını takip eden temel ikincil sağlık hizmetleri olarak Kabul edilir.

Merkezde verilen sağlık hizmetleri:

  1. Gebelik ve Doğum öncesi ve sonrası bakım hizmetleri
  2. Acil Doğum hizmeti
  3. Çocuk ve yenidoğan sağlık ve bakım hizmetleri
  4. Kronik hastalıkların kontrolu
  5. Bulaşıcı hastalıkların tanısı ve tedavisi
  6. Diyetisyenlik ve beslenme sorunların çözmesi
  7. Sosyal ve psikolojik destek hizmetleri
  8. Halk Sağlığı ve toplum sağlık kültürün hizmetleri
  9. Rutin aşı hizmetleri.

Gebelik ve Doğum öncesi ve sonrası bakım hizmetleri hafta boyunca (7/24) ve aynı şey ambulans ve sevk hizmetleri (7/24) için de geçerlidir.

Suriye'deki halkımızın çektiği acıyı, herkese ücretsiz sağlık hizmetlerinin sağlanması ve kolaylaştırılması yoluyla SRD olarak gece gündüz durmadan çalışıyoruz.

 

 

SRD © 2017 Tüm Hakları Saklıdır