Bisan WGSS merkezi - Sosyal Refah Derngi
Bisan WGSS merkezi

Bisan WGSS merkezi

Facebook Share

Bisan WGSS merkezi, Suriye'nin kuzeyinde Sosyal Refah derneği (SRD) tarafından desteklenen kadın güçlendirme merkezlerinden biridir. Bisan Merkezi, Halep'in kuzey kırsalındaki El Bab şehrinde, faaliyet göstermektedir. Merkezin bulunduğu bölge çok fazla çadır kampı var yaklaşık 47.000 kişi merkezin hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Kadınları ve kız çocuklarını desteklemek, gbv (cinsiyete dayalı şiddet) risklerini azaltmak ve onlar için güvenli bir alan ve ortam oluşturmak amacıyla 21/10/2018 tarihinde açılmıştır.

Merkezde sunulan hizmetler:

  1. Kadını Güçlendirme Kursları (Dikiş ve Kuaförlük)
  2. Yaşam becerileri kursları (İngilizce -matematik ve fizik).
  3. Cinsiyete dayalı şiddeti önleme hizmetleri.
  4. GBV ‘ye yanıt olarak hizmetler.
  5. Genç Anneler Kulübü.
  6. Toplum ve sağlık bilinci mesajları
  7. Tıbbi ve psikolojik sevk hizmetleri ve temel ihtiyaçlar.
  8. Bireysel ve grup danışmalık görüşmeleri.

Merkezin yöneticisi Rola Saleh, bu hizmetlerin "kadınlara Güçlendirmek için güvenli bir alan, onları güçlendiren ve geliştiren en önemli hizmetleri sağalmaya çalışıyoruz. Korona virüs enfeksiyonunu önlemeye yönelik önlemler ışığında, merkezdeki hizmetlerden ve mobil ekip hizmetlerinden aylık yararlanan sayısı bine yakın.

Merkezde 19 çalışandan oluşan bir kadro içlerinde çeşitli alanlarda uzmanlar da var hafta boyunca hizmet vermektedir.

Sosyal Refah derneği (SRD) Suriyeli kadınların, toplumun bilinçli bir üyesi olmalarına yardım etmeye çalışıyoruz ve onları güçlendirmek için ücretsiz hizmetlerimizi sağlamak için tüm çabalarımızla çalışıyoruz.

SRD © 2017 Tüm Hakları Saklıdır