Sosyal Refah Derngi

SRD 2018’de 3,5 milyondan fazla hizmet ve yardım sağlamıştır.

 

 

Ve biz SRD olarak netlike şefaflık ve iş geliştirme aracılığıyla insanların güvenini kazanmaya çalışıyoruz, yardıma ihtiyaç duyan herkese yakın olabilmek için.

Suriye halkına yardım etmek için bizimle katkıda bulunun

Bağış yap
Bağış düğmesine tıkladıktan sonra Suriye'deki halkımıza sosyal refah derneği ile yardım elini uzatıyorsunuz ve yardım etmiş oluyorsunuz
Gönüllü ol
Suriye'deki halkımıza yardım ve geliştirme çalışmalarına gönüllü olarak çalışmak isterseniz Gönüllü başvuru düğmesine tıkla
paylaş
Katılımlarınızla ve bizimle olan etkileşimlerinizle, sosyal refah derneğin mesajlarını dünyaya ulaştırılmasına katkıda bulunuyorsunuz.

Acil Durumlar

SRD birinci basamak sağlık hizmetleri, kronik hastalık sürveyansı, psikolojik destek, ilaç ve beslenme sepetleri sağlamaktadır.

12 mobil sağlık kliniğimiz 15 kamptan fazlasına bakım vermiştir.

4.000 çocuk da dahil olmak üzere 12.500 yararlanıcıya ulaşıldı.

25000TRY
0.14%
 
 

Bu yıl, kurbanınızı kalpten verin

40000TRY
0%
 
 

Nearly 50.000 people have fled violence in Eastern Ghouta and are now living as internally-displaced persons (IDPs). SRD is responding comprehensively to the needs of newly-IDP families.

 

10000TRY
8.15%
 
 

Proje
320
Ekip
714
Yardım Değeri
36$M
Faydalananlar
2.1 M

Bizim Programları

sosyal refah derneği, bağışçılar ve partnerler yoluyla aldığı hibeler ile, suriye'deki acil ihtiyaç ve insani yardım projeleri finanse etmekle işletmektedir.

Faydalanıcılar, her bir ailenin ve bireysel koşulların ihtiyaçlarına göre belirlenir. Öncelik, her zaman ihtiyaçlara dayanır ve yetimlere, dullara, engelli kişilere, tek ebeveynli ailelere, acil ihtiyaç duyan yaralılara ve diğer ihtiyaç sahibi ailelere verilir.

Programlarımız çeşitli uluslararası gelişim sektörlerine hitap etmekte, ancak öncelikle kapsamlı ihtiyaç analizi yoluyla insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Her programımız hakkında daha fazla bilgi edinin:

Sağlık

SRD, birincil ve ikincil sağlık hizmetlerinin yanı sıra birden fazla projede sevk hizmetleri ve zihinsel ve toplum sağlığı hizmetleri de sunmaktadır.

Barınak ve Gıda Dışı Ürünler

SRD, gıda dışı ihtiyaçları karşılayan birkaç proje sunar ve yerinden edilmiş kişilere barınma sağlayan birkaç proje sunar.

Beslenme

Program, yetersiz beslenme vakalarının erken tespiti ve yönetimi ile yetersiz beslenmeyi azaltmayı, destek ve beslenme danışmanlığı sağlamayı amaçlamaktadır.

Koruma

SRD derneği farklı yardımları içeren bir program düzenleyerek Suriye'deki koruma ihtiyacını yanıtladı. Durumlardan etkilenen kadınlara koruma ve destek programları düzenlenecek.

Projelerimiz

                         

Medya Merkezi

                         

ödüllerimiz

Motivasyon veren sözleriniz suriye'deki halkımıza yardım etmeye ve yardım elini uzatmaya motive etti

Doğu Halep halkının yerinden edilmesi sırasında insani yardıma ve tıbbi müdahale kapsamında olağanüstü çabalar için Dünya Örgüt Sağlığı tarafından verilen takdir belgesi
Dünya örgüt sağlığı
WHO-Turkey
Türkiye’nin güneyinde Gaziantep'teki Şahinbey Belediyesinden verilen teşekkür belgesi, uluslararsı yetim gününde 4000'den fazla Suriyeli ve Türk yetim ailesine bir toplu iftar sofrasına ...
Büyükşehir gaziantep belediyesi
gaziantep şahinbey belediyesi

Sosyal Refah Derneği SRD

Sosyal refah derneği SRD, 27-019-192 sayılı Türkiye’de ruhsatlı ve 7750442873 sayılı vergi numarası ile kaytlı bir kuruluştur. Suriye'nin kuzeyinde, özellikle kalkınma çalışmaları ve projeler olmak üzere, yardım ve tıbbi insani yardım çalışmalarında uzmanlaşmış bir kurumdur.
Vizyon
Suriye'de sürdürülebilir kalkınma ve kapsamlı bir gündem geliştirmek için insani yardımları ve kaynakları sağlamak
Misyon
Acil insani yardımı sağlamak ve Suriye halkı için sürdürülebilir kalkınma tohumlarını ekmek

Son Haberler

''Tıbbi atık yakma fırını kuzey Halep kırsalındaki 20 sağlık merkezi ve 4 ana Hastane ( Albab, Alrai, Azez ve Mare)dahil olmak üzere atıklarını topluyor, ondan sonra tıbbi atık yakma fırınında yakmaya hazırlık için de bu atıkları metal, plastik ve organik atıklar olmak üzere 3 bölüme ayırıyor.

Continue Reading
More

Bizim Ortak

ortaklarımızın işimize olan güvenleriyle gurur duyuyoruz, çünkü şeffaflığa ve net çalışmalara önem veriyoruz ve hak eden insanlara insanî hizmetler sağlama konusunda titiz davranıyoruz.

SRD © 2017 Tüm Hakları Saklıdır